LABORATORIUM NARCIARSTWA

"Filozofia" nauki narciarstwa - nasza koncepcja edukacji


Uczymy jazdy na nartach w przemyślany sposób. Jesteśmy przekonani, że nie wystarczy być świetnym narciarzem, by dobrze przekazywać tajniki narciarstwa. Umiejętności uczenia i budowania konstruktywnych doświadczeń często są co najmniej równie ważne, jeśli nie ważniejsze. Stąd zasady, którym hołdujemy.


MAŁE GRUPY

Grupy, w których uczycie się jeździć na nartach najczęściej liczą od 8 do 12 osób. Jest to liczba optymalna, by nauka posuwała się szybko naprzód i następowało wzmocnienie efektów uczenia się dzięki obserwacji innych. Instruktor w takiej grupie ma dobry kontakt z każdym kursantem i będzie mógł przeznaczyć czas dla każdej osoby, udzielić jej pomocnych wskazówek.

POZYTYWNA ATMOSFERA I WZMACNIAJĄCE RELACJE

Zajęcia są prowadzone na zasadzie partnerskiej współpracy instruktora z grupą i każdym z osobna, w przyjaznej i bezstresowej atmosferze. Dostrzegamy wartość doceniania i podkreślania postępów i osiągnięć, nawet tych najmniejszych, bo takie podejście warunkuje duży i szybki przyrost umiejętności. Korygowanie błędów jest nieodzowne, ale musi być ugruntowane w docenieniu postępów i poprawnych elementów zachowań adeptów narciarstwa.

POZIOM DOSTOSOWANY DO UCZESTNIKÓW

Dostosowujemy poziom trudności do umiejętności członków grup szkoleniowych. Zmieniamy stoki; zaczynamy od tych najłatwiejszych i stopniowo zwiększamy trudności i wymagania. Wprowadzamy poszczególne elementy techniki jazdy na nartach zgodnie z najlepszymi programami metodycznymi; dostosowujemy je do narciarskich kompetencji kursantów. Od każdego wymagamy tego, na co może i chce sobie pozwolić, bo każdy ma własną ścieżkę, tempo i cele...

PROFESJONALNE PROWADZENIE ZAJĘĆ

Jak już wspominaliśmy wcześniej, zajęcia są prowadzone na dwóch poziomach:

1. stopień nauki i doskonalenia jazdy - dla osób rozpoczynających narciarską edukację oraz doskonalących swoje wstępne umiejętności narciarskie. To zajęcia zarówno dla tych, którzy nigdy nie mieli nart na nogach, jak i tych którzy wprawdzie jeździli już na nartach, lecz niedługo lub sporadycznie. To również szkolenie dla tych mających więcej narciarskiej praktyki, ale nie posiadających dobrych podstaw poprawnej, skutecznej techniki współczesnej jazdy na nartach.

2. stopień nauki i doskonalenia jazdy - dla osób mających dobre podstawy narciarskich umiejętności, szczególnie dla uczestników kursów 1 stopnia. Do zajęć w ramach stopnia drugiego zapraszamy głównie uczestników szkoleń stopnia pierwszego organizowanych w poprzednich latach w ramach naszych kursów. Nie wystarczy dłużej lub długo jeździć na nartach, by w sensowny sposób uczestniczyć w tych szkoleniach. Trzeba jeszcze mieć dobre podstawy techniki jazdy, które można właśnie zdobyć w ramach naszych szkoleń podstawowych lub w innych szkołach narciarskich.

SZYBKIE EFEKTY

W uczenie narciarstwa wkładamy serce, doświadczenia, umiejętności i wiedzę. Robimy to od lat. Program 6-dniowych kursów potęguje przyrost umiejętności. Czasami sami nie dowierzamy, że nasi kursanci robią tak zaskakująco szybkie postępy. Zarażamy innych fascynacją do narciarstwa, sprawia nam ogromną radość, gdy widzimy jak szybko i skutecznie tę radość płynącą z białego szaleństwa przejmują inni i jak wzrasta poziom ich umiejętności. Zapraszamy do eksperymentowania z "epidemią" narciarstwa!


» Powrót do strony głównej