LABORATORIUM NARCIARSTWA

Szczyrk - miejsce śnieżnej edukacji

Kursy organizowane są w Szczyrku, jednym z najciekawszych ośrodków narciarskich w Polsce. Ilość i różnorodność tras na zboczach Małego i Dużego Skrzycznego oraz innych gór jest tu imponująca uwzględniając warunki naszego kraju. Dzięki temu możemy swobodnie dostosowywać stoki do poziomu umiejętności uczestników grupy szkoleniowej w danym dniu. Szczyrk daje ogromne możliwości w tym zakresie. Ponadto to ciekawie położona miejscowość pełna pensjonatów, hoteli, wypożyczalni nart i serwisów narciarskich, restauracji, barów i kwiarnii. My zaś możemy polecić miejsca, w których np. szarlotka lub sernik na ciepło z lodami i bitą śmietaną smakują wyjątkowo... :)

Podstawowe informacje dotyczące Szczyrku 

Szczyrk jest miastem liczącym 5,5 tys. mieszkańców, położonym w Beskidzie Śląskim, w głębokiej dolinie potoku Żylica, na wysokości 500-600 m n.p.m. Otoczony jest od północy masywem Klimczoka (1119 m n.p.m.), a od południa szczytami: Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Malinów (1095 m n.p.m.), w rejonie których zlokalizowane jest "centrum narciarskie" Polski.

Szczyrk posiada największa w Polsce ilość wyciągów narciarskich (blisko 50) i największą ilość tras narciarskich (ponad 60 km), w tym 2 trasy FIS.» Powrót do strony głównej